هوربی و ربکم
زن به عنوان کانون مهر و پرورش دهنده انسان متعالی و کامل، عامل اصلی سلامت رفتاری و اعتقادی جامعه می باشد که بایستی زمینه فعالیت های فرهنگی بانوان نیز بیشتر شود.
لذا در این راستا موسسه شهید محراب آیت ا.. مدنی در جهت بستر سازی و تحقق اهداف فوق برای بانوان متدین شهر دارالمومنین همدان در قالب کانون اسلامی خواران با هدف سامان بخشیدن به فعالیت های خودجوش، متنوع خلاقانه، فرهنگی، هنری، اجتماعی بانوان و هدایت این فعالیت ها در جهت نیل به اهاداف متعالی انسانی، گسترش و تعمیق فرهنگ بین بانوان و ارتقای سطح منزلت اجتماعی آنان با رویکری اعتقادی و ارزشی و تلاش در جهت جذب نیروهای جوان و نوجوان خواهر در کانون مشغول به فعالیت می باشد.
از جمله:


1-خانواده هنرمند با زیر مجموعه ای از کلاس های هنری مانند خیاطی، نقاشی، بافتنی با میل و قلاب، سفره آرایی(دسر، حکاکی روی میوه و سبزیجات، تهیه و تزیین حلوا)، آشپزی، شیرینی پزی، کیف بافی، سرمه دوزی، نمد دوزی، گل سازی و ...


2- خانواده شاداب  با زیر مجموعه ای از کلاس های ورزشی مانند بدنسازی، چربی سوزی، تکواندو، کاراته، پیلاتس و یوگا که در این مورد سالن نشاط و تندرستی کانون اسلامی خواهران اولین سالن ورزشی در سطح شهر می باشد که ورزهای مختلف را بدون موسیقی جهت خانم های متدین شهر برگزار کرده است.


3-خانواده اخلاق محور با تربیت اسلامی با محتوای اخلاق در خانواده و دوره های توانمندسازی خانواده با تاکید بر مبانی اسلام


4- خانواده شاداب و سالم معنوی با زیر مجموعه ای از کلاس های روخوانی، مفاهیم و قرائت قرآن، تفسیر قرآن و تفسیر نهج البلاغه


5-فعالیت های اجتماعی از جمله پرداخت وام قرض الحسنه، خرید لوازم خانگی برای نیازمندان، اعطای کمک هزینه به افراد تحت پوشش کانون، تهیه جهیزیه برای نوعروسان نیازمند، و ....

 

6-برگزاری مراسمات مذهبی در طی سال